EMANCYPACJA W EDUKACJI

Nasza Misja

Naszym celem jest sprawienie, aby EDUKACJA była przystępna i dostępna na równych prawach DLA KAŻDEGO! Jednak to czy nam się uda zależy przede wszystkim od „każdego”, czyli od Ciebie drogi gościu. Jeśli tu jesteś to znaczy, że zainteresował Cię ten temat. A być może sam stałeś się ofiarą przestarzałego systemu edukacji, zaślepionych nauczycieli,  nieuczciwego oceniania czy ukrytego programu. Zapytasz w tym momencie zapewne co możesz z tym zrobić? Odpowiedź brzmi: WIELE! Przede wszystkim musisz zadbać o swoją świadomość dotyczącą zachodzących zjawisk wokół Ciebie. Jeśli ją masz już teraz możesz podjąć działanie – uświadamiaj innych! Wydrukuj już dziś kilka z plakatów zamieszczonych na stronie i rozwieś w swojej szkole/uczelni. To proste działanie to już bardzo dużo! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej czytaj dalej. 🙂 

Z każdym dniem coraz więcej!

Już wkrótce znajdziecie tutaj jeszcze więcej informacji, poradników i akcji. Za niedługo udostępnimy także kontakt do naszego zespołu abyście mogli podzielić się Waszymi spostrzeżeniami i abyśmy mogli jeszcze lepiej Wam pomagać. W ciągu kilku dni uzupełnimy stronę o pojęcia takie jak UKRYTY PROGRAM czy informację związane z EMANCYPACJĄ W EDUKACJI. Już nie możesz się doczekać? My również !

%

Zaangażowania

%

Kreatywności

Osób w zespołe

Tylu osobom pomogliśmy

Z czym walczymy i do czego zmierzamy:

Skostniały system edukacji

Aktualnie funkcjonujący system edukacji jest nie adekwatny do współczesnych czasów. Trzeba to zmienić! Walczymy o nowoczesne podejście do ucznia uwzględniające indywidualne zdolności i indywidualne predyspozycje. Do tego opieramy się skostniałym metodom nauczania. Żądamy efektywnych metod uczenia!

Nierówne traktowanie uczniów

Jeden z największych problemów dzisiejszych czasów związany z uwarstwieniem społeczeństwa i niedoskonałościom nauczycielskim. Nie zgadzamy się aby uczniowie byli traktowanie w różny sposób ze względu na kolor skóry, rodzaj ubrania czy kody językowe, które przyswoili w domu rodzinnym. Żądamy równości!

Nierówne szanse wynikające z zamożności

W dzisiejszych czasach pieniądz otwiera wiele drzwi. Nie zgadzamy się z tym aby na tak wczesnym etapie dzieci miały różne szanse tylko i wyłącznie dla tego, że urodziły się w biedniejszej rodzinie. Nie zgadzamy się na różnego rodzaju posiłki w szkołach ze względu na to czy posiłki są opłacane przez rodziców czy nie.

Pracujemy na wielu frontach

Nasza działania nieustannie nabierają tempa! Nie stoimy w miejscu nieustannie pracujemy nad kreatywnymi metodami emancypacji uczniów i przekształcania systemu edukacji w miejsce przyjazne, które w przyszłości będzie można wspominać z uśmiechem i łzą wzruszenia w oku! Oto jedne z projektów nad którymi aktualnie pracujemy.

Walcz o swoje prawa!

Nie daj sobie wmówić, że jesteś głupi!!!

Każdy jest wyjątkowy!!